Pazartesi , 4 Ocak 2016

ev » Basketbol Eğitim » Fast Break-Transition Offense » 3′ e 3 Transition Drilleri
3.748 kez görüntülendi

3′ e 3 Transition Drilleri

Bu drilde en az 10 oyuncu olmalı..3’erli iki takım oluşur, diğer oyuncular köşelerde bekler..Rotasyon hücum savunma şeklindedir..

1Two teams, minimum 10 players, 3 on 3, other players are in the corners, rotation is attack then defend.
En az 10 oyuncu olmalı..3’erli iki takım oluşur, diğer oyuncular köşelerde bekler..Rotasyon hücum savunma şeklindedir.. Team O attacks team X, play to a stop or score.
O Takımı X takımına karşı hücum eder..Oyun bir şekilde durana kadar veya sayı olana kadar devam ederler..

2
The defender on team X who gets the ball after a stop or score then attacks with X4 and X5 against O1-O2-O3, the other defenders go off to the corners

X Takımında ribaundu alan,sayıdan sonra veya bir şekilde topa sahip olan savunma oyuncusu kenardaki X4 ve X5 ile birlikte takım olarak karşı potaya hücum ederken başlangıçta hücum olan takım süratle geri koşup savunma yaparlar..Başlangıçta savunmadaki takımdan topa sahip olmayan diğer iki oyuncu köşelere çıkıp beklerler..

Again play to a stop or score, the rebounder on team O will attack with O4 and O5.
Oyun bu sahada da aynı şekilde oynanır,O Takımında ribaund alan veya topa sahip olan oyuncu kenarda bekleyen O4 ve O5 ile birlikte karşı potaya hücum ederken bu sahaya hücum eden takım süratle geri koşup savunma transitionu uygular..Topa sahip olmayan iki oyuncu köşeler çıkıp beklerler..

Çeviren: Ahmet Dedeoğlu

3-on-3 Transition Drill
Transition is a continuous 3 on 3 drill that’s fun and challenging, with two teams competing against each other, while focusing on the Dribble Drive Break/Sideline Break and defensive transition.
The drill continues the work started in the Scramble 11 man break drill, using the same tactics, but now requiring the wings to beat their man to force the outnumbered situation.
Players may forget to run the FB properly in this drill. Remind them when needed. Use Dribble Drive options.
Defensively the drill enforces the quick return run and players have to communicate to pick up the attacking players.
Organization


Minimum 10 players needed, more possible. Scoring is first team to 12 or 15, twos and threes.
The O-team starts with three players on offense and the X-team with three on defense. Both teams have players standing by at the foul lines extended at their defensive end.
When O-team lose the ball the three offensive players become defenders at the other end.
Any defender can get the rebound to stay in the drill. X2 rebounds the ball and outlets to X5 coming from the nearest sideline.
X5 will C-cut to the ball and take 1 to 2 dribbles to get to the other sideline where he will look to pass the ball forward to X4, who has sprinted as soon as it’s clear he wouldn’t get the outlet.
X2 sprints up the opposite sideline, going to the block when X4 – the opposite wing – gets the ball. X5 trails.
En az 10 oyuncu olmalı,mümkünse daha çok..12 veya 15 sayıyı yapan ilk takım kazanır..
O Takımı üç oyuncuyla hücum eder ve X takımı üç oyuncuyla onlara savunma yapar..Her iki takımın savunma taraflarında faul çizgisi uzantısında dışarıda bekleyen ikişer oyuncuları daha vardır..

O Takımı topu kaybettiğinde üç hücum oyuncusu karşı sahada savunmacı olur..Yani süratle geriye savunma transitionu ile dönerler..
Ribaundu alan herhangibir savunmacı oyunda kalır..X2 ribaund alır ve kenardan içeri giren X5′ e bir çıkış pası verir..
X5 Ribaundu alan oyuncuya yaklaşıp pas alır ve diğer kenar çizgiye doğru bir iki dripling yaparken ileri depar atan X4 ‘ e pas vermeye çalışır..
X2 Ters kanattan ileri depar atar ve X4’ün ters tarafından potaya yönelir ve pası alır..X5 Trailer olarak koşar..
Çeviren :Ahmet Dedeoğlu

3 Oyuncu O hücumcular ile 3 oyuncu X savunmacılar sahadadır,iki takım X ilk pas/Çıkış pası oyuncuları ve iki takım O kenar çizgi dışındaki oyuncular.
Coach şut atar,bir hücum ribaundu alınırsa oyun duruncaya veya sayı oluncaya kadar 3 ‘ e 3 oynanır.Bir savunma ribaundu alınırsa,savunmacılar top tarafına bir çıkış pası/(Fast break için verilen ilk pas-)yaparlar,sonra karşı potaya 5 ‘ e 0 fast break atarlar.
3 team O attackers with 3 team X defenders are on the court, with two team X outlet players on the sidelines and two team O players out of bounds. Coach shoots, on an offensive rebound play 3 on 3 to a stop or score. On a defensive rebound, the defenders make a ballside outlet pass then break 5 on 0 on the other basket.
Sonra karşı potaya beşe beş hücum etmek için dönerler
Then they return to attack 5 on 5.

Çeviren : Ahmet Dedeoğlu

China Tryouts 9/20/11 3 on 3 Transition Drills

3′ e 3 Transition Drilleri Reviewed by on . Bu drilde en az 10 oyuncu olmalı..3'erli iki takım oluşur, diğer oyuncular köşelerde bekler..Rotasyon hücum savunma şeklindedir.. 1Two teams, minimum 10 players Bu drilde en az 10 oyuncu olmalı..3'erli iki takım oluşur, diğer oyuncular köşelerde bekler..Rotasyon hücum savunma şeklindedir.. 1Two teams, minimum 10 players Rating:
scroll to top