Pazartesi , 4 Ocak 2016

ev » Basketbol Eğitim » Fast Break-Transition Offense » 3 Oyuncu Fast Break ve Turnike Drilleri-Çizimli ve Tercümeli
4.015 kez görüntülendi

3 Oyuncu Fast Break ve Turnike Drilleri-Çizimli ve Tercümeli

3-player fast-break/3 Oyuncu fast break ve turnike

1
Three players with one ball, one cone at each end between the foul line and the top of the circle. 2 self rebounds and outlets to 1, who headmans to 3 for a layup.
Üç oyuncuda bir top vardır..Faul dairesinin üstü ile üç sayı çizgisi arasında iki tarafta da birer kuka vardır..2 Numara potaya topu atıp ribaundunu alır ve 1 numaraya çıkış pası verir..1 Numara koşan 3 numaraya pas atar ve 3 numara turnikeye girer..

2
1 rebounds, outlets to 3, who headmans to 2 (rotation is rebounder to shooter to passer). Continue for 30-45 seconds.
1 Numara ribaundu alır ve 3 numaraya çıkış pası verir..3 Numara kukanın etrafından dolaşıp karşıya koşan 2 numaraya pas verir ve 2 numara turnike atar..(Rotasyon;ribaundçu şutör olur şutör pasör olur)30 ila 45 saniye arası çalışılır..
Options /Seçenekler– no-dribble layups/Dripling yoktur
– the ball cannot hit the floor except on a pass /Top pas haricinde yere değmez
– 6 layups in 30 seconds /30 Saniye içinde 6 turnike atılacak
– pull-up shots./Pull up şut atılabilir

Çeviren :Ahmet Dedeoğlu

Alternate

1

1 dribbles for a right-hand layup, rebounds, passes to 2, and follows the pass.
1 Numara driplingle sağ turnikeye girer,ribaundunu alır 2 numaraya pas verir ve pasını takip edip koşarak 2 numaranın sırasına geçer..

2
2 dribbles for a left-hand layup, rebounds, passes to 3 and follows the pass./2 Numara driplingle sol turnikeye girer,ribaundunu alır ve 3 numaraya pas verir..Sonra pasını takip edip koşarak 3 numaranın arkasına sıraya geçer..
Çeviren : Ahmet Dedeoğlu

3 Oyuncu Fast Break ve Turnike Drilleri-Çizimli ve Tercümeli Reviewed by on . 3-player fast-break/3 Oyuncu fast break ve turnike 1 Three players with one ball, one cone at each end between the foul line and the top of the circle. 2 self r 3-player fast-break/3 Oyuncu fast break ve turnike 1 Three players with one ball, one cone at each end between the foul line and the top of the circle. 2 self r Rating:
scroll to top