Pazartesi , 4 Ocak 2016

ev » Tüm Yazılar » Altyapı Milli Takımlarımızın Madalya Yılı!
501 kez görüntülendi

Altyapı Milli Takımlarımızın Madalya Yılı!

Ağustos 16, 2015 8:17 pm Kategori: Tüm Yazılar, Basketbol Haberleri, Altyapılar, Milli Takımlar, Erkekler, Manşet Yorum bırakın A+ / A-

Yıldız Erkek Milli Takımımızın, Litvanya’da düzenlenen Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda madalyaya uzanmasının ardından ülke basketbolumuz bir önemli başarının altına daha imza attı. Millilerimiz, tarihinde ilk kez altyapılarda tüm kategorilerde madalya alma başarısı gösterdi.

2015 yazında Ümit Erkek Milli Takımımız İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamlarken, bronz madalyanın sahibi oldu.
U19 Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden U19 Milli Takımımız ise Yunanistan’da organize edilen turnuvayı üçüncü sırada noktaladı. 2015 yazındaki ikinci bronz madalyamız ülkemize gelirken, bu kategoride de Ay Yıldızlılarımız ilk kez kürsüye çıkma başarısı gösterdi.
Yunanistan’da düzenlenen bir diğer turnuvada Ay Yıldızlılarımız bir kez daha kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Genç Millilerimiz, ev sahibi Yunanistan ile finalde karşı karşıya geldi ve turnuvayı gümüş madalyayla noktaladı.
Son olarak madalya zincirini oluşturan Yıldız Milli Takımımız, Litvanya’da düzenlenen Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyanın sahibi olarak, ülkemizi bir kez daha sevince boğdu.

Altyapı Erkeklerin Başarısı Büyük Yankı Uyandırdı
Ağu 17, 2015
Türkiye’nin tarihinde ilk kez altyapılarda tüm kategorilerde madalya alma başarısı göstermesi spor dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Yıldız Erkekler’in Avrupa Şampiyonası’nda madalyaya uzanması ve Türkiye’nin tarihinde ilk kez erkekler altyapılarda bir yılda tüm kategorilerde madalya alma başarısı göstermesi spor dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Madalya maratonu Yunanistan’da düzenlenen U19 Erkekler Dünya Şampiyonası ile başladı. U19 Erkek Milli Takımımız turnuvayı bronz madalya ile tamamlarken, U20 Ümit Erkek Milli Takımımız ise İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda yine bronz madalya kazanma başarısı gösterdi.

Genç Erkek Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası finalinde ev sahibi Yunanistan’a mağlup olarak gümüş madalyaya uzandı. Son olarak da Yıldız Milliler, Litvanya’daki Avrupa Şampiyonası’ndan bronz madalya ile döndü ve Ay Yıldızlı ekibimiz ilk kez altyapılarda tüm kategorilerde madalya alma başarısı gösterdi. Ay Yıldızlılar 4 ayrı kategoride 4 madalya kazandı.

Başta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan olmak üzere Ergin Ataman, Hidayet Türkoğlu, Sinan Güler, Ayşe Cora gibi isimler de Altyapı Erkek Milli Takımlarımız’a destek mesajları yayınladı.

Akif Çağatay Kılıç (Gençlik ve Spor Bakanı)
“Litvanya’nın Kaunas kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndaki üçüncülük maçında İspanya’yı 83-72 mağlup ederek , bronz madalya kazanan Yıldız Erkek Basketbol Milli Takımı’nı kutluyorum. Millilerimiz, şampiyona boyunca çok iyi bir performans sergileyerek madalya kürsüsünde yer almayı başardı. Bu yıl çeşitli yaş kategorilerinde kazanılan madalyalar, Türkiye’nin Avrupa basketbolunda ekol bir ülke olduğunu en güzel örnekleriyle gösterdi. Alt yapılarda elde edilen bu büyük zaferlerin, ilerleyen yıllarda A Milli Takım seviyesinde de tekrarlanacağına gönülden inanıyorum.”

Altyapı Milli Takımlarımızın Madalya Yılı! Reviewed by on . Yıldız Erkek Milli Takımımızın, Litvanya’da düzenlenen Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda madalyaya uzanmasının ardından ülke basketbolumuz bir önemli başar Yıldız Erkek Milli Takımımızın, Litvanya’da düzenlenen Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda madalyaya uzanmasının ardından ülke basketbolumuz bir önemli başar Rating: 0

Yorum Yapın

Sizslogged $ $ s yorum yollamak içinolmalıdır.

scroll to top