Pazartesi , 4 Ocak 2016

ev » Tüm Yazılar » Asya’da Şampiyon Çin: 78-67
148 kez görüntülendi

Asya’da Şampiyon Çin: 78-67

Ekim 3, 2015 5:07 pm Kategori: Tüm Yazılar, Basketbol Haberleri, Milli Takımlar, Erkekler, Manşet Yorum bırakın A+ / A-

Asya’nın Kralı Çin

Asya Şampiyonası’nı kazanan ev sahibi Çin oldu. Çin Olimpiyatlara doğrudan katılma hakkını da bu sayede kazanmış oldu, ikinci olan Filipinler, üçüncü olan İran ve dördüncü olan Japonya ise Olimpiyat elemelerine katılma hakkını elde etti. Final maçında pek zorlanmayan Çin Filipinleri 78-67 yenerken Yi Jianlian turnuva MVP’si seçilmeyi 11 sayı 15 ribaund ile hakettiğini gösterdi.
Turnuvanın beşine Jianlian dışında Çin’den iki isim daha seçildi. Genç pota altı oyuncusu Zhou Qi (1996 doğumlu), genç guard Ailun Guo (1993 doğumlu) ilk beşteki diğer isimler oldu. İran’dan Samad Bahrami ile Filipinler’den Jayson Castro ilk beşi tamamladı.
Turnuvanın sürprizini gerçekleştirmeye çok yaklaşan Filistin ise ilk turda Filipinleri yenerek üçte üç ile gruptan çıkmıştı. Ama ikinci turda tüm maçlarını kaybedince elendi.


Çin bu şampiyonlukla 2013′ten sonra yine zirveye çıkarken 17. altın madalyasını kazandı.
Bu arada bronz madalya maçında ise İran Japonya’yı 68-63 yenerek Filipinler’le birlikte Olimpiyat elemelerinde yer alma hakkı kazandı.
2016 Olimpiyat Oyunları’nda oynamayı garantileyen takımlar şöyle: Çin, Brezilya, ABD, Avustralya, Nijerya, Venezuela, Arjantin, İspanya ve Litvanya.

China v Philippines – Final – Game Highlights – 2015 FIBA Asia Championship

Asya’da Şampiyon Çin: 78-67 Reviewed by on . Asya'nın Kralı Çin Asya Şampiyonası'nı kazanan ev sahibi Çin oldu. Çin Olimpiyatlara doğrudan katılma hakkını da bu sayede kazanmış oldu, ikinci olan Filipinler Asya'nın Kralı Çin Asya Şampiyonası'nı kazanan ev sahibi Çin oldu. Çin Olimpiyatlara doğrudan katılma hakkını da bu sayede kazanmış oldu, ikinci olan Filipinler Rating: 0

Yorum Yapın

Sizslogged $ $ s yorum yollamak içinolmalıdır.

scroll to top