Salı , 5 Ocak 2016

ev » Tüm Yazılar » Euroleague TOP 16’da Üç Temsilcimiz Aynı Grupta
108 kez görüntülendi

Euroleague TOP 16’da Üç Temsilcimiz Aynı Grupta

Aralık 18, 2015 10:43 pm Kategori: Tüm Yazılar, Basketbol Haberleri, Euroleague, Manşet Yorum bırakın A+ / A-

THY Euroleague’de normal sezon sona ererken TOP 16 grupları da belli oldu.
4 takımla katıldığımız Euroleague’de 3 temsilcimiz yoluna TOP 16’da devam ediyor.Buna göre TOP 16 E Grubu adeta mini bir Spor Toto Basketbol Ligi’ne dönüştü. Fenerbahçe, Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş aynı grupta çeyrek finale kalma mücadelesine girecek.
Euroleague’de asıl heyecan şimdi başlıyor!..29 Aralık 2015 ve 8 Nisan 2016 tarihleri arasında oynanacak olan maçlar sonunda grupta ilk 4 sırayı alan takımlar play-off’a kalacak.
A Grubu’nu lider biten Fenerbahçe, B Grubu’nu 2. bitiren Anadolu Efes ve D Grubu’nda 4. sırada yer alan Darüşşafaka Doğuş TOP 16 E Grubu’nda yer alıyor. Pınar Karşıyaka ise C Grubu’nu 5. tamamlayarak EuroCup’ta Trabzonspor Medical Park’ın grubuna düştü.

10.Haftanın Maç Sonuçları-İstatistik-Video
A GRUBU

Khimki-Fenerbahçe: 68-70 İstatistik Video
Real Madrid-Strasbourg: 97-65 İstatistik Video
Kızılyıldız-Bayern Münih: 85-76 İstatistik Video

B GRUBU
Laboral Kutxa-Cedevita: 92-70 İstatistik Video
Emporio Milano-Limoges: 69-77 İstatistik
Olympiacos-Anadolu Efes: 68-81 İstatistik

C GRUBU
Zalgiris Kaunas-Panathinaikos: 72-75 İstatistik Video
Lokomotiv Kuban-Barcelona: 78-74 İstatistik Video
Stelmet Gora-Pınar Karşıyaka: 81-83 İstatistik Video

D GRUBU
Darüşşafaka Doğuş-Maccabi Fox: 66-70 İstatistik Video
Brose Baskets-Dinamo Sassari: 86-54 İstatistik Video
Unicaja Malaga-CSKA: 76-88 İstatistik

10.Haftanın Ardından Gruplardaki Son Durumlar

A Grubu Takımlar G M A Y +/-
Fenerbahçe 8 2 770 707 63
Khimki 5 5 798 740 58
Kızılyıldız  5 5 766 813 -47
Real Madrid 5 5 854 808 46
FC Bayern Münih 4 6 763 780 -17
Strasbourg 3 7 711 814 -103

 

B Grubu Takımlar G M A Y +/-
Olympiacos 8 2 761 692 69
Anadolu Efes 6 4 863 805 58
Laboral Kutxa 6 4 854 766 88
Cedevita Zagreb 4 6 750 780 -30
Limoges CSP 3 7 698 823 -125
Armani Milan 3 7 737 797 -60

 

C Grubu Takımlar G M A Y +/-
Lokomotiv Kuban 8 2 754 683 71
FC Barcelona 6 4 822 747 75
Panathinaikos 6 4 756 710 46
Zalgiris Kaunas 5 5 697 731 -34
Pınar Karşıyaka 3 7 698 772 -74
Stelmet Gora 2 7 664 748 -84

 

D Grubu Takımlar G M A Y +/-
CSKA Moskova 9 1 911 784 127
Unicaja Malaga 7 3 761 719 42
Brose Basket 6 4 778 720 -58
Darüşşafaka Doğuş 4 6 704 740 -36
Maccabi 4 6 750 792 -42
Sassari 0 10 690 839 -149



YENİ GRUPLAR-TOP 16
E GRUBU
Fenerbahçe
Panathinaikos
Darüşşafaka
Cedevita
Anadolu Efes
Lokomotiv Kuban
Unicaja Malaga
Kızılyıldız

F GRUBU
Olympiacos
Bamberg
Zalgiris
Real Madrid
Khimki
Laboral
CSKA
Barcelona



Temsilcilerimizin TOP 16 Fikstürü

Euroleague TOP 16’da ilk hafta maçları 29-30 Aralık’ta oynanacak, 7-8 Nisan’daki son maçların ardından gruplarında ilk 4 sıraya kalanlar play-off’lara kalacak.

İlk haftada Darüşşafaka Doğuş 29 Aralık’ta Unicaja Malaga’ya konuk olacak, 30 Aralık’ta Fenerbahçe, Panathinaikos’u, aynı gün Anadolu Efes, Kızılyıldız Telekom’u konuk edecek.

FENERBAHÇE
Fenerbahçe – Panathinaikos (30 Aralık)
Kızılyıldız Telekom – Fenerbahçe (Ocak)
Fenerbahçe – Lokomotiv Kuban Krasnodar (Ocak)
Darüşşafaka Doğuş – Fenerbahçe (Ocak)
Fenerbahçe – Cedevita Zagreb (Ocak)
Anadolu Efes – Fenerbahçe (Şubat)
Fenerbahçe – Unicaja Malaga (Şubat)
Panathinaikos – Fenerbahçe (Şubat)
Fenerbahçe – Kızılyıldız Telekom (Mart)
Lokomotiv Kuban Krasnodar – Fenerbahçe (Mart)
Fenerbahçe – Darüşşafaka Doğuş (Mart)
Cedevita – Fenerbahçe (Mart)
Fenerbahçe – Anadolu Efes (Mart)
Unicaja Malaga – Fenerbahçe (Nisan)

ANADOLU EFES’İN FİKSTÜRÜ:
1. hafta: Anadolu Efes – Kızılyıldız (29-30 Aralık 2015)
2. hafta: Lokomotiv Kuban – Anadolu Efes (7-8 Ocak 2016)
3. hafta: Anadolu Efes – Darüşşafaka (14-15 Ocak 2016)
4. hafta: Cedevita Zagreb – Anadolu Efes (21-22 Ocak 2016)
5. hafta: Unicaja Malaga – Anadolu Efes (28-29 Ocak 2016)
6. hafta: Anadolu Efes – Fenerbahçe (4-5 Şubat 2016)
7. hafta: Panathinaikos – Anadolu Efes (11-12 Şubat 2016)
8. hafta: Kızılyıldız – Anadolu Efes (25-26 Şubat 2016)
9. hafta: Anadolu Efes – Lokomotiv Kuban (3-4 Mart 2016)
10. hafta: Darüşşafaka – Anadolu Efes (10-11 Mart 2016)
11. hafta: Anadolu Efes – Cedevita Zagreb (17-18 Mart 2016)
12. hafta: Anadolu Efes – Unicaja Malaga (24-25 Mart 2016)
13. hafta: Fenerbahçe – Anadolu Efes (31 Mart-1 Nisan 2016)
14. hafta: Anadolu Efes – Panathinaikos (7-8 Nisan 2016)

DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ’UN FİKSTÜRÜ
1. Hafta: Unicaja Malaga-Darüşşafaka Doğuş 29 Aralık Çarşamba/ 21.00
2. Hafta: Darüşşafaka Doğuş-Cedevita (7-8 Ocak)
3. hafta: Anadolu Efes – Darüşşafaka (14-15 Ocak 2016)
4. Hafta: Darüşşafaka Doğuş-Fenerbahçe (21-22 Ocak)
5. Hafta: Panathinaikos-Darüşşafaka Doğuş (28-29 Ocak)
6. Hafta: Darüşşafaka Doğuş-Kızılyıldız (4-5 Şubat)
7. Hafta: Kuban-Darüşşafaka Doğuş (11-12 Şubat)
8. Hafta: Darüşşafaka Doğuş-Unicaja Malaga (25-26 Şubat)
9. Hafta: Cedevita-Darüşşafaka Doğuş (3-4 Mart)
10. hafta: Darüşşafaka – Anadolu Efes (10-11 Mart 2016)
11. Hafta: Fenerbahçe-Darüşşafaka Doğuş (17-18 Mart)
12. Hafta: Darüşşafaka Doğuş-Panathinaikos (24-25 Mart)
13. Hafta: Kızılyıldız-Darüşşafaka Doğuş (31 Mart-1 Nisan)
14. Hafta: Darüşşafaka Doğuş-Kuban(7-8 Nisan)

Regular Season Round 10 Top 10 Plays
THY Euroleague’de deplasmanda Khimki’yi 70-68


THY Euroleague’de deplasmanda Khimki’yi 70-68 yenen Fenerbahçe’de Jan Vesely’nin smacı Euroleague’de gecenin smacı seçildi.

#NoJumpNoGlory Dunk of the Night: Jan Vesely, Fenerbahce Istanbul


Pınar Karşıyaka, deplasmanda Stelmet Zielona’yı mağlup ederken gecenin en iyi bloğu Justin Carter’ın bitime 1.25 kala Dee Bost’a yaptığı blok seçildi.
İşte o blok:

Block of the Night: Justin Carter, Pinar Karsiyaka Izmir

Heurtel asist lideri

Euroleague’de normal sezon sonunda Anadolu Efes’ten Thomas Heurtel 7.7 ile asist lideri oldu. Fenerbahçeli Ekpe Udoh ise blokta 1.8 ile Kızılyıldızlı Quincy Miller’ın (2.0) ardından ikinci sırayı aldı. Sassarili David Logan’ın ilk sırada bulunduğu top çalmada ise Pınar Karşıyakalı Justin Carter 1.9 ile ikinci sırayı paylaştı.

Indeks Rating: Ioannis Bourousis (Laboral Kutxa)
Sayı: Alessandro Gentile 20.0 (Milano)
Ribaund: Ioannis Bourousis 9.6 (Laboral Kutxa)

Euroleague TOP 16’da Üç Temsilcimiz Aynı Grupta Reviewed by on . THY Euroleague’de normal sezon sona ererken TOP 16 grupları da belli oldu. 4 takımla katıldığımız Euroleague'de 3 temsilcimiz yoluna TOP 16'da devam ediyor.Buna THY Euroleague’de normal sezon sona ererken TOP 16 grupları da belli oldu. 4 takımla katıldığımız Euroleague'de 3 temsilcimiz yoluna TOP 16'da devam ediyor.Buna Rating: 0

Yorum Yapın

Sizslogged $ $ s yorum yollamak içinolmalıdır.

scroll to top