Pazartesi , 4 Ocak 2016

ev » Basketbol Eğitim » Fast Break-Transition Offense » Hücum ve Savunma Transition Drilleri
9.164 kez görüntülendi

Hücum ve Savunma Transition Drilleri

4’er oyunculu 3 takım devamlı transition drili
Favori drillerimden birisidir..Dörder oyuncudan müteşekkil üç takım devamlı hücum ve savunmaya çabuk geçişi yani oyunun her iki tarafında devamlı transitionu çalışırlar..Başlagıçta O takımı X takımına yarı sahada dörde dört olarak hücum eder..Savunma durdurursa veya sayı olursa savunma takımı topu kenarda bekleyen 1 takımına pas verir..O Takımı hemen geri koşup transition/geçiş savunması uygular ve hücumu durdurmaya çalışır..X takımı İlk pası orta sahanın gerisinde verilmelidir..
Şimdi buraya kadar aşağıdaki çizime göre yapılan anlatımın tercümesini yaptım..Ancak bundan sonra benim antrenmanlarda uygulattığım için çok iyi bildiğim oyunun devamını da sizler için kendim yazayım..
Karşı potaya geçiş başlayınca X takımı hemen orta sahanın kenarlarına yerleşir ve karşıdan dönecek ilk pası alıp hücum etmek için bekler..
Karşı potada sayı olur veya O takımı savunmada topu durdurursa O takımı hemen ilk pası kenarda bekleyen diğer takıma yani X takımına verirken 1 takımı süratle geri koşup savunma transitionu uygular ve adamlarını alır..Oyun böyle 5-10 dakika oynanabilir..
Ahmet Dedeoğlu
4 on 4 on 4 continuous

1
3 teams of 4. Team O attacks team X. On a stop or score, team X outlets to team 1, which attacks the far basket, and team O defends. The outlet/inbounds pass must be made in the back court.

Swiss 3 on 3 converting

1Two teams, minimum 10 players, 3 on 3, other players are in the corners, rotation is attack then defend.
En az 10 oyuncu olmalı..3’erli iki takım oluşur, diğer oyuncular köşelerde bekler..Rotasyon hücum savunma şeklindedir.. Team O attacks team X, play to a stop or score.
O Takımı X takımına karşı hücum eder..Oyun bir şekilde durana kadar veya sayı olana kadar devam ederler..

2

The defender on team X who gets the ball after a stop or score then attacks with X4 and X5 against O1-O2-O3, the other defenders go off to the corners
X Takımında ribaundu alan,sayıdan sonra veya bir şekilde topa sahip olan savunma oyuncusu kenardaki X4 ve X5 ile birlikte takım olarak karşı potaya hücum ederken başlangıçta hücum olan takım süratle geri koşup savunma yaparlar..Başlangıçta savunmadaki takımdan topa sahip olmayan diğer iki oyuncu köşelere çıkıp beklerler..

Again play to a stop or score, the rebounder on team O will attack with O4 and O5.
Oyun bu sahada da aynı şekilde oynanır,O Takımında ribaund alan veya topa sahip olan oyuncu kenarda bekleyen O4 ve O5 ile birlikte karşı potaya hücum ederken bu sahaya hücum eden takım süratle geri koşup savunma transitionu uygular..Topa sahip olmayan iki oyuncu köşeler çıkıp beklerler..

Çeviren: Ahmet Dedeoğlu

Basketball Drills – Conditioning Drills, Transition Drills, Defense Drills, Fast Break Drills

2 Transition Defense Drills for Point Guards

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sWajck7oXaE

2 Transition Finishing Drills for Guards

http://www.youtube.com/watch?v=-IgWLWdO3cI&feature=player_embedded

2 on 1 Fast Break Defense Tips for Point Guards

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AcO5fuPWg3o

China Tryouts 9/20/11 3 on 3 Transition Drills

Whyalla Combined Basketball Under 18’s 3 on 3 Transition Drill.

Tip Transition Drill


Oyuncular kırmızı ve mavi formalar giyer ve faul dairesinin içinde dönerek koşmaya başlar..Coach şut atar ve bir renk söyler..Coachun attığı şut basket olursa söylediği renkteki takım hücum olur..Şut kaçarsa ribaundu alan herhangi bir takım hücuma geçerken diğer takım savunma transition u yapar..

Çeviren :Ahmet Dedeoğlu

3 on 3 block-out transition

3 Oyuncu O hücumcular ile 3 oyuncu X savunmacılar sahadadır,iki takım X ilk pas/Çıkış pası oyuncuları ve iki takım O kenar çizgi dışındaki oyuncular.
Coach şut atar,bir hücum ribaundu alınırsa oyun duruncaya veya sayı oluncaya kadar 3 ‘ e 3 oynanır.Bir savunma ribaundu alınırsa,savunmacılar top tarafına bir çıkış pası/(Fast break için verilen ilk pas-)yaparlar,sonra karşı potaya 5 ‘ e 0 fast break atarlar.

Hazırlayan : Ahmet Dedeoğlu

Hücum ve Savunma Transition Drilleri Reviewed by on . 4'er oyunculu 3 takım devamlı transition drili Favori drillerimden birisidir..Dörder oyuncudan müteşekkil üç takım devamlı hücum ve savunmaya çabuk geçişi yani 4'er oyunculu 3 takım devamlı transition drili Favori drillerimden birisidir..Dörder oyuncudan müteşekkil üç takım devamlı hücum ve savunmaya çabuk geçişi yani Rating:
scroll to top