Pazartesi , 4 Ocak 2016

ev » Basketbol Eğitim » VIDEO/Basketbolda V Kat -L Kat ve Şut Drilleri
8.904 kez görüntülendi

VIDEO/Basketbolda V Kat -L Kat ve Şut Drilleri

Tek başına çalışılacak harika bir V Cut ve Şut drili..

How to V Cut in Girls Basketball

Advanced Basketball Techniques : The V-Cut in Basketball

Basketball Skills – V Cut / Flash to the Ball

DTRAINED Basketball- L Cut Series

L Cut Series /L Kat Serileri
Genç basketbolcuların boşa çıkıp top almak için yapmaları gereken katları ve topu aldıktan sonra yapacakları seri hareketleri gösteren harika bir eğitim videosu..

CoachRB Getting Open 5 L Cut

Baskılı savunmadan kurtulup boşa çıkarak pas alma-L Kat tekniğini uygulamalı öğreten güzel bir video..Tıklayın..İzleyin..

meet out(L cut)

Basketball Offense – Getting Open

Kat ( İki adım kuralı ) Pas al Bire bir Drili-Tercümeli-ÇizimliThe Two-Step Moves by Forward to receive the ball. Use both sides of the court for drills. You can reverse the procedure and have the guards use the two-step rule./ Forvetin top alması için İKİ-ADIM Hareketi.Driller için sahanın iki tarafını da kullanın.Uygulamayı değiştirebilir,guardları forvete geçirip İki-Adım kuralını onlara uygulatabilirsiniz.
Rule: When making a cut without the ball, take two steps away from the direction you are planning to go and then either cut toward the basket or com back to the ball./
Kural:Topsuz bir kat yaparken,gitmeyi planladığınız yerin ters istikametine iki adım atın ( Nereye kat etmek,gitmek istiyorsanız ters tarafına iki adım atın ),sonra ya potaya kat edin ya da topa doğru gelin.
Always demand your guards pass-fake to the two-step to freeze the defense. You may add a defensive guard to this drill./ Her zaman guadlardan,savunmayı şaşırtmaları için iki adım hareketine bir pas fake’i isteyin.Bu drile bir savunma oyuncusu ekleyebilirsiniz

The Two-Step Moves by all five players. In this case, the Guard is open to receive the ball for an high-percentage open shot.
Beş oyuncu tarafından İKİ-ADIM kuralı.Bu durumda,Guard yüksek yüzdeli bir şut için boş kalacaktır.

Rule: When making a cut without the ball, take two steps away from the direction you are planning to go and then either cut toward the basket or com back to the ball.

Kural: Topsuz bir kat yaparken,gitmeyi planladığınız yerin ters tarafına iki adım atın ve sonra ya potaya doğru kat edin ya da topa doğru gelin.
Always demand your players pass-fake to the two-step to freeze the defense.
Her zaman oyuncularınızdan İki-Adım hareketine bir pas fake’i isteyin.Bu fake savunmayı şaşırtacaktır.

Too often, players tend to stand around. The two-step rule teaches them to move without the ball and helps them to understand what you mean when you tell them to read the defense.
Çok sık olarak karşılaştığımız durum,oyuncularımız pas isterken sabit dururlar.İKİ-ADIM kuralı onlara topsuz hareket etmeyi öğretir ve onlara savunmayı okuyun dediğinizde ne demek istediğinizi anlamalarını öğretir

Çeviren:Ahmet Dedeoğlu

VIDEO/Basketbolda V Kat -L Kat ve Şut Drilleri Reviewed by on . Tek başına çalışılacak harika bir V Cut ve Şut drili.. How to V Cut in Girls Basketball http://www.youtube.com/watch?v=7Sl4yuP0nAU&feature=related Advanced Tek başına çalışılacak harika bir V Cut ve Şut drili.. How to V Cut in Girls Basketball http://www.youtube.com/watch?v=7Sl4yuP0nAU&feature=related Advanced Rating:
scroll to top